Wyjazd na wakacje z dzieckiem samochodem

wyjazd z dzieckiem samochodem na wakacje

Wakacje z dzieckiem to niezapomniany czas dla całej rodziny. Wspólny urlop potrafi być jednak niemałym wyzwaniem – szczególnie, jeżeli czeka nas długa podróż samochodem. Wystarczy jednak odpowiedni plan, aby zarówno pociecha, jak i rodzice byli zadowoleni oraz cieszyli się doskonałym wypoczynkiem. Jak zorganizować taką podróż?

Co ze sobą zabrać?

Planując wyjazd na wakacje z dzieckiem samochodem na samym początku warto przemyśleć, jakie akcesoria i rozwiązania okażą się praktyczne, aby jak najlepiej przygotować całą rodzinę do wyprawy. Podstawą jest wysokiej jakości fotelik, dostosowany do wieku dziecka. W samochodzie sprawdzi się też wygodny organizer, dzięki któremu najpotrzebniejsze przedmioty będą cały czas w zasięgu ręki. Dostępne są modele montowane na tylnej części przednich fotelów, dzięki czemu dziecko ma przed sobą swoje ulubione zabawki, a nawet można umieścić w nim tablet, na którym maluch będzie oglądał bajki.

Zarówno latem, jak i zimą warto pamiętać o osłonce na okno – na przykład w formie rolety w wesołych kolorach. Będą one chronić przed nagrzewaniem się wnętrza i ostrym słońcem, pozwalając maluchowi na przyjemną drzemkę. Kolejnym przydatnym gadżetem jest lusterko do obserwacji dziecka – to proste rozwiązanie, które sprawia, że podróż jest bezpieczniejsza.

Nic tak nie pomaga w podróży z maluchem, jak smaczne przekąski. To najlepsze rozwiązanie na czarną godzinę – gdy do celu został już niewiele, jednak maluch ma wyjątkowo dużo energii. Najlepiej stawiać na zdrowe przekąski – pokrojone lub suszone owoce, wafle ryżowe, jogurty czy owsiane batoniki.

Jak zorganizować wyjazd na wakacje z dzieckiem samochodem?

Zanim wybierzemy się na kilkugodzinną wyprawę samochodem z dzieckiem, warto przyzwyczajać go do podróży już wcześniej, jednak na znacznie mniejszych odległościach. Regularne pół godzinne lub godzinne wyjazdy są doskonałym sposobem, aby dziecko swobodnie czuło się w samochodzie podczas dłuższych tras.

Jak zwiększyć szansę na spokojne wakacje z małych dzieckiem? Czas podróży powinno się dostosowywać do rytmu dnia malucha. Doświadczeni rodzice zgodnie przyznają, że nie warto rozpoczynać podróży, jak dziecko niedawno wstało lub jest po drzemce. O wiele lepszą porą jest godzina 12 po południu po lekkim obiedzie czy nawet wieczorem, ponieważ możemy być wtedy pewni, że maluch już po kilku minutach w samochodzie zaśnie. W przypadku bardzo długich tras nie można zapominać o przystankach, podczas których maluch spożytkuje nieco swojej energii. Latem z powodzeniem można zorganizować przystanki w restauracjach z placem zabaw, zimą warto wybierać większe lokale, w których kącik zabaw znajduje się wewnątrz.

Miły czas z dzieckiem w samochodzie

Aby wielogodzinną podróż z dzieckiem w samochodzie przebiegła miło i przyjemnie, warto zapewnić maluchowi interesujące atrakcje. Przydadzą się wszelkiego rodzaju przytulanki, książeczki, kolorowanki, zagadki czy inne zabawki. Rodzice, którzy na co dzień starają się ograniczyć korzystanie z tabletów i telefonów, zgadzają się na drobne ustępstwa podczas podróży. Puszczenie ulubionej bajki może ukoić nerwy malucha w najtrudniejszej sytuacji. Nieco starszym dzieciom do gustu przypadną puzzle lub inne gry. Dobrym pomysłem jest wspólne śpiewanie lub gry słowne, w których może brać udział cała rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *