Sala weselna czy wesele w plenerze? Na co się zdecydować?

Sala weselna

Wesele organizowane pod nadzorem rodziców, obecność nielubianych ciotek, rytuały, których narzeczeni zdecydowanie woleliby uniknąć. Tak jeszcze do niedawna wyglądały uroczystości, o których mówi się, że są jednymi z najważniejszych w życiu. Na szczęście to już przeszłość! Teraz zdecydowana większość par samodzielnie organizuje swój ślub i nie pozwala na żadne ingerencje ze strony rodziny. To jednak powoduje, że ciąży na nich duża odpowiedzialność. Między innymi wyboru odpowiedniego miejsca.

Sala weselna — klasyczne miejsce na nowoczesne wesele

Sale weselne od lat wykorzystywane są jako miejsca na organizację imprezy dla gości po wygłoszeniu uroczystej przysięgi. Możemy wybierać spośród tych zlokalizowanych w domach weselnych, dworkach czy restauracjach. Dlaczego są tak chętnie wybierane pomimo tego, że czas oczekiwania na wolne miejsce w skrajnych przypadkach wynosi nawet kilka lat? Przede wszystkim sala weselna to:

  • gwarancja udanej imprezy, na którą nie będzie miała wpływu pogoda — jeśli z nieba będzie lał się żar, można uruchomić klimatyzację; jeśli nadejdą mrozy, w ruch pójdzie ogrzewanie; cztery ściany ochronią gości nawet przed największą ulewą;
  • wszystko w jednym miejscu — dekoracje i napoje możemy dostarczyć do sali weselnej nawet kilka dni przed uroczystością; do dyspozycji państwa młodych często jest oddzielne pomieszczenie zamykane na klucz; 
  • dedykowana obsługa kelnerska i doświadczeni kucharze — nie musimy szukać własnego cateringu, ponieważ sale weselne zazwyczaj zamawia się w komplecie z kelnerami i dobrym jedzeniem.

Sala weselna jest idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie klasyczne rozwiązania i wygodę. Choć na najlepsze miejsca zazwyczaj trzeba długo czekać, to zdecydowanie warto.

Wesele w plenerze — oryginalna impreza, którą zapamięta każdy gość

Dlaczego pomimo tylu zalet sal weselnych, narzeczeni wciąż decydują się na ślub w plenerze? Czy nie obawiają się niesprzyjającej pogody? Dla niektórych osób nie ma ona znaczenia! Ponadto wesele w ogrodzie, nad morzem czy na leśnej polanie często organizowane jest spontanicznie. W związku z tym nie istnieją przeszkody, aby nieznacznie zmienić jego termin, jeśli prognozy pogody zapowiadają ulewne deszcze. Co przemawia na korzyść wesel w plenerze?

  • Brak ograniczeń. Taką uroczystość możemy zorganizować zarówno na 30, jak i na 300 osób.
  • Dowolność miejsca. Wesele z powodzeniem da się zorganizować nawet w najbardziej odległych zakątkach świata.
  • Brak konieczności oczekiwania na wolny termin. Wesele w plenerze może odbyć nawet za 2-3 miesiące.

Co lepsze? Sala czy plener?

To, czy wesele zorganizujemy na sali, czy w plenerze, powinno zależeć przede wszystkim od naszych preferencji. Oczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę także komfort gości. Prawdopodobnie osoby starsze będą swobodniej czuły się w klimatyzowanym pomieszczeniu niż na zewnątrz. Ponadto zorganizowanie ślubu w ogrodzie podczas jesiennych czy wiosennych dni nie jest najlepszym pomysłem. Ważne jest więc to, aby tę decyzję bardzo dobrze przemyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *