Sala weselna czy wesele w plenerze? Na co się zdecydować?

Sala weselna

Wesele organizowane pod nadzorem rodziców, obecność nielubianych ciotek, rytuały, których narzeczeni zdecydowanie woleliby uniknąć. Tak jeszcze do niedawna wyglądały uroczystości, o których mówi się, że są jednymi z najważniejszych w życiu. Na szczęście to już przeszłość! Teraz zdecydowana większość par samodzielnie organizuje swój ślub i nie pozwala na żadne ingerencje ze strony rodziny. To jednak powoduje, że ciąży na nich duża odpowiedzialność. Między innymi wyboru odpowiedniego miejsca.

Sala weselna — klasyczne miejsce na nowoczesne wesele

Sale weselne od lat wykorzystywane są jako miejsca na organizację imprezy dla gości po wygłoszeniu uroczystej przysięgi. Możemy wybierać spośród tych zlokalizowanych w domach weselnych, dworkach czy restauracjach. Dlaczego są tak chętnie wybierane pomimo tego, że czas oczekiwania na wolne miejsce w skrajnych przypadkach wynosi nawet kilka lat? Przede wszystkim sala weselna to:

  • gwarancja udanej imprezy, na którą nie będzie miała wpływu pogoda — jeśli z nieba będzie lał się żar, można uruchomić klimatyzację; jeśli nadejdą mrozy, w ruch pójdzie ogrzewanie; cztery ściany ochronią gości nawet przed największą ulewą;
  • wszystko w jednym miejscu — dekoracje i napoje możemy dostarczyć do sali weselnej nawet kilka dni przed uroczystością; do dyspozycji państwa młodych często jest oddzielne pomieszczenie zamykane na klucz; 
  • dedykowana obsługa kelnerska i doświadczeni kucharze — nie musimy szukać własnego cateringu, ponieważ sale weselne zazwyczaj zamawia się w komplecie z kelnerami i dobrym jedzeniem.

Sala weselna jest idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie klasyczne rozwiązania i wygodę. Choć na najlepsze miejsca zazwyczaj trzeba długo czekać, to zdecydowanie warto.

Wesele w plenerze — oryginalna impreza, którą zapamięta każdy gość

Dlaczego pomimo tylu zalet sal weselnych, narzeczeni wciąż decydują się na ślub w plenerze? Czy nie obawiają się niesprzyjającej pogody? Dla niektórych osób nie ma ona znaczenia! Ponadto wesele w ogrodzie, nad morzem czy na leśnej polanie często organizowane jest spontanicznie. W związku z tym nie istnieją przeszkody, aby nieznacznie zmienić jego termin, jeśli prognozy pogody zapowiadają ulewne deszcze. Co przemawia na korzyść wesel w plenerze?

  • Brak ograniczeń. Taką uroczystość możemy zorganizować zarówno na 30, jak i na 300 osób.
  • Dowolność miejsca. Wesele z powodzeniem da się zorganizować nawet w najbardziej odległych zakątkach świata.
  • Brak konieczności oczekiwania na wolny termin. Wesele w plenerze może odbyć nawet za 2-3 miesiące.

Co lepsze? Sala czy plener?

To, czy wesele zorganizujemy na sali, czy w plenerze, powinno zależeć przede wszystkim od naszych preferencji. Oczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę także komfort gości. Prawdopodobnie osoby starsze będą swobodniej czuły się w klimatyzowanym pomieszczeniu niż na zewnątrz. Ponadto zorganizowanie ślubu w ogrodzie podczas jesiennych czy wiosennych dni nie jest najlepszym pomysłem. Ważne jest więc to, aby tę decyzję bardzo dobrze przemyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *