Wspólny prezent dla dzieci, co wybrać?

prezent_dla_dzieci

Dzieciństwo nieodzownie związane jest z dostawaniem prezentów na różne okazje. Wielu z nas coraz częściej decyduje się na zakup wspólnego podarunku dla rodzeństwa, co pozwala oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również sporą ilość przestrzeni w pokoju dziecięcym. Jakie zabawki sprawdzą się na wspólny prezent dla dzieciaków?

Na co zwrócić uwagę kupując zabawkę dla dziecka?

Obecnie, półki sklepowe przepełnione są kolorowymi zabawkami, które różnią się funkcjami, wydawanymi dźwiękami czy sposobem użytkowania. Wiele z nas nie potrafi stwierdzić, czy dana zabawka okaże się trafionym prezentem. Dowiedzmy się, na jakie cechy produktów szczególnie należy zwrócić uwagę podczas zakupu, aby prezent okazał się przede wszystkim bezpieczny dla malucha:

  • zabawka powinna być dostosowania do wieku dzieci, aby uniknąć, na przykład połknięcia niewielkich elementów przez malucha,
  • przedmiot powinien być wykonany z bezpiecznych, atestowanych komponentów, aby ochronić dzieci przed kontaktem ze szkodliwymi substancjami,
  • zabawka dla dzieci powinna posiadać funkcję edukacyjną lub rozwojową, która pozwoli maluchom przyswajać nowe informacje w formie zabawy,
  • zabawka powinna posiadać odpowiednie oznaczenia, na przykład CE, które mówi o bezpieczeństwie i właściwej konstrukcji danego modelu.

Jakie zabawki sprawdzą się na wspólny prezent dla dzieci?

Wspólny prezent dla rodzeństwa jest doskonałym pomysłem. Zabawka, którą wybierzemy powinna zapewnić atrakcję obu maluchom oraz umożliwić im spędzanie wspólnego czasu na świetnej zabawie. Jakie zabawki sprawdzą się dla więcej niż jednego dziecka?

Klocki LEGO

Budowanie różnych budowli z wykorzystaniem klocków z pewnością spodoba się każdemu dziecku. Klocki Lego wykonane są z najwyższej jakości plastiku, który jest bezpieczny już dla najmłodszych. Na rynku obecne są różne zestawy dedykowane dziewczynkom lub chłopcom, niemniej jednak dla rodzeństwa trawionym prezentem będzie zakup uniwersalnych klocków, z pomocą których można wyczarować każdą budowlę.

Plastelina

Niemal każde dziecko lubi zabawy plastyczne. Doskonałym akcesorium jest plastelina dobrej jakości, która pozwala pobudzić kreatywność u maluchów. Ugniatanie, wałkowanie i odrywanie plasteliny jest również doskonałym ćwiczeniem motoryki małej, dzięki czemu dziecko już od najmłodszych lat pobudza pracę rąk. Na prezent dla rodzeństwa warto wybrać zestaw plastelin, który dzięki dodatkowym gadżetom umili zabawę maluchom.

Zabawa w sklep

Doskonałym pomysłem na niespodziankę dla maluchów jest podarowanie im zestawu do zabawy w sklep. Możemy wybrać zestaw, który będzie składał się z kasy oraz artykułów spożywczych, które pozwolą dzieciom na wspólne odgrywanie scenek, a przy okazji naukę samodzielności i gospodarowania pieniędzmi.

Mały doktor

Wiele maluchów panicznie boi się wizyty u lekarza. Aby oswoić ich z akcesoriami, którymi operuje doktor, możemy podarować im zestaw małego lekarza. Wejście w rolę osoby badającej i pacjenta przez rodzeństwo pozwoli na poznanie czynności, które na standardowej wizycie wykonuje doktor. Dodatkowo, wybierając taki prezent dajemy dzieciom możliwość wspólnego spędzenia czasu.

Zakup wspólnego prezentu dla rodzeństwa jest doskonałym pomysłem. Wspólna zabawa nie tylko rozwija więzi miedzy maluchami, ale pozwala rodzicom na chwilę wytchnienia i odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *